Polacy i zakupy w lumpeksach

Last modified date

Comments: 0

Lumpexy czyli sklepy z używaną odzieżą są w Polsce bardzo popularne. Najwięcej znajdziemy ich na wsiach w małych miasteczkach. Obecnie królują duże sieciowe sklepy, gdzie wybór używanej odzieży jest naprawdę duży.

Sprzedawana u nas odzież najczęściej pochodzi z importu z takich krajów jak Wielka Brytania czy Irlandia. Wielbicielki takich sklepów przychodzą tam głównie, dlatego, że mają nadzieję na upolowanie markowego ubrania o dobrej jakości. To, że sklepy z używaną odzieżą są w Polsce tak popularne wynika w dużej mierze z tego, że u nas w normalnych sklepach ubrania są drogie. Aby kupić nową bluzkę czy spódnicę trzeba zapłacić koło 100 zł. Dobre jeansy to prawie 200 zł. Natomiast ładne nowe sukienki na wesele zaczynają się od kwoty 200 zł. Nic, więc dziwnego, że takie tłumy spotykamy w lumpeksach. Tam sztuka ubrania kosztuje od 5 do 20 zł.

W lumpexach najwięcej jest odzieży takiej jak: sukienki, bluzki, spódnice, spodnie, płaszcze, koszule. Sprzedaje się także ubranka dla dzieci, bieliznę, buty i galanterię. Oprócz tego można znaleźć tekstylia domowe takie jak pościele, bieżniki, narzuty i elementy wyposażenia wnętrz. Kobiety bardzo polują także na biżuterię, która jest naprawdę ładna i wyszukana. Wreszcie czasami można trafić na całkiem nowe ubrania z metkami za 20 czy 30 zł. Lumpexy mają, więc swoich licznych zwolenników i przeciwników. Osoby, które nie lubią lumpexów na przyczyny wskazują nieładny zapach, tłum i brak cierpliwości do wyszukiwania ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment