Poddawanie się presji grupy

Last modified date

Comments: 0

Poddawanie się presji grupowej to problem, który dotyczy przede wszystkim młodych ludzi. W wieku nastoletnim zdanie rówieśników zaczyna liczyć się bardziej niż zdanie rodziców czy dziadków. Młodzi ludzie poszukują akceptacji i chcą być lubiani w swojej grupie rówieśniczej.

To właśnie, dlatego często popełniają duże błędy a mianowicie godzą się robić coś złego, byleby tylko nie stracić popularności w grupie i nie być wyśmiewanym. To właśnie, dlatego młodzi sięgają po dopalacze, narkotyki albo robią rzeczy niebezpieczne takie jak prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Aby uchronić swoje dziecko przed takimi błędami trzeba je wychowywać w taki sposób, bo miało wysokie poczucie własnej wartości. Aby to osiągnąć trzeba poświęcać dziecku dużo uwagi, wszystko cierpliwie tłumaczyć. Dziecko powinno być chwalone i wspierane. Musi mieć poczucie, że zawsze i z każdym problemem może przyjść do swojego rodzica. Gdyby tak było w każdej rodzinie z pewnością udałoby się uniknąć wielu samobójstw młodych ludzi.
W ostatnim czasie było kilka przypadków samobójstw nastolatek, które targnęły się na swoje życie po tym, jaki koledzy umieścili w sieci kompromitujący film. Trzeba, więc uczyć swojego nastolatka jak ma się nie poddawać negatywnej presji grupy. Jednocześnie trzeba uczulać swoje dziecko by to ono nie było tym, które wyśmiewa innych czy zmusza do rzeczy złych. Warto nadmienić, że poddawanie się presji grupy ma miejsce także w dorosłych życiu w grupach zawodowych czy sąsiedzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Post comment